Õhk-õhk soojuspump sobib ideaalselt lisakütteallikaks korterisse või eramusse. Meie ümber palju soojusenergiat, mis on salvestunud maapinda, vette või õhku, ning soojuspumbad kasutavad enda tööks ära just seda soojusenergiat, mis looduses leidub. Soojuspump saavutab olulise kokkuhoiu, kuna soojust ei ole vaja toota. Soojuspump töötab väga sarnaselt külmutuskapile – kui külmikust suunatakse soojus välja, siis soojuspump transpordib soojusenergia ruumi sisse kasutades selleks külmaainet. Välis- ja siseosa on omavahel ühendatud torude ja elektrijuhtmetega. Välisosas asub kompressor, mis pumpab välisõhust soojust koguvat külmaainet seadme siseossa. Siseosas suunatakse soojus toaõhku, ning puhutakse ventilaatori ja suunajate abil hoonesse laiali.
Parimates tingimustes kulub 4 kW soojusenergia kokkukogumisele ja tuppa suunamisele alla 1 kW elektrienergiat. Elektriradiaator kulutab näiteks sama hulga soojusenergia tootmiseks 4 kW elektrienergiat. Soojuspump võimaldab kliendil säästa võrreldes elektriküttega, kuni 75% küttekuludelt. Õhksoojuspumba tööpõhimõte on niivõrd vähe saastav, et seda võib nimetada üheks keskkonnasõbralikumaks kütteseadmeks.
Soovitame soojuspumpasid korrapäraselt puhastada, et vältida võimalikke tõrkeid seadme töös ning regulaarne õhksoojuspumba hooldus garanteerib soojuspumba efektiivsuse ja pikaajalise vastupidavuse.
Õhksoojuspumba puhastamine on imelihtne, selle jaoks tuleb puhastada siseosa filtreid, kuhu ajapikku koguneb tolm ja mustus. Filtrid asuvad seadme sees, nende välja võtmiseks tuleb avada esiluuk, eemalda filtrid ja need puhastada. Puhastamiseks võib kasutada, kas tolmuimejat või tolmulappi ja voolavat vett.
Soovituslik on hooldada seadet iga aasta enne või pärast kütteperioodi. Hooldustööde käigus puhastatakse pumba sise- ja välisosa, kontrollitakse freoontasemeid, elektriühendusi, ning teostatakse seadmele täies mahus diagnostika.
Siseosa asukoha valikul tuleb arvestada sellega, et soojus levib kergesti alumistelt korrustelt üles, vastupidi aga ei taha liikuda. Samuti jääb siseosast kaugemal asuvate tubade temperatuur paari kraadi võrra madalamaks. Jahutamisel peab arvestama sellega, et külm õhk teistesse ruumidesse ei liigu. Sellest tulenevalt on jahutatav ala köetavast väiksem.
Välisosa ei ole soovitav paigaldada puitkonstruktsiooniga maja seina külge, kuna seadme töötamisel tekkiv vibratsioon võib tuppa kanduda. Vibratsiooni vähendamiseks saab kasutada spetsiaalseid kummipatju või maaraame. Samuti pole otstarbekas välisosa paigaldada katusele, kus on seadmele raske ligi pääseda, et vajadusel jääd ja lund koristada.
Uue kütteseadme soetamine on investeering mugavamasse tulevikku ning tänapäeva kütteseadmed on välja töötatud üha enam energiasäästlikeks. Seadmetel on uued innovaatilised lahendused, mis aitavad hoida kontrolli all igakuiseid väljaminekuid. Mida rohkem funktsioone seadmetel on seda suurem risk on sisemiste rikete tekkeks. Seadmegarantii võtab riskid endale ning kannab remondi või asendamise kulud 5 aasta jooksul.